Průvodce nákupu podlahových prken TWINSON

Průvodce nákupu podlahových prken TWINSON

27. 7. 2021

Způsob instalace je pro výrobek velmi důležitý, protože špatná instalace může zkrátit trvanlivost nebo vést k poškození výrobků. Před zahájením instalace si přečtěte níže uvedené podrobné pokyny, zejména o dodržování mezer.
Desky, náhradní díly a další prvky uvedené níže jsou zmíněny pouze pro ilustraci, řiďte se celkovou velikostí podle seznamu specifikací.


Výběr podlahové systému
TWINSON
Terrace / TWINSON Massive

Obě inovativní řešení dřevoplastových podlah z unikátního kompozitního materiálu Twinson vám pomohou splnit si sny o zahradě či terase.
Systém podlah je ideálním řešením pro terasy, okraje bazénů, balkony, střešní terasy nebo zahradní cesty.

Podlahová prkna Terrace

Pokud hledáte cenově výhodný terasový systém s mimořádně dlouhou životností, vysokou odolností, příjemným vzhledem dřeva a nenáročnou údržbou, pak je tu pro vás Twinson Terrace.

Podlahová prkna Terrace
  WPC Terrace Schéma WPC TWINSON

Podlahová prkna Massive

Terasová prkna Charakter Massive nabízí maximální míru flexibility. Masivní prkna nemají žádné duté komory, nařežete je tedy stejně snadno a přesně jako masivní dřevo, jsou však mnohem odolnější.

Podlahová prkna Massive
 WPC Massive Schéma WPC TWINSON

Výběr vhodné
podkladové konstrukce

Pro WPC prkna je možné zvolit několik typů podkladových profilů, které se liší způsobem použití. 

Hliníkové profily 40x30 mm a 50x16 mm lze využít pouze na zpevněném povrchu (betonu, dlažby). Profily musí mít pevnou oporu od podkladu po celé délce. Profily 50x30  mm a 50x50 mm je možné využít jako samonosné a k jejich vyrovnání můžete využít stavitelné terče. Oba systémy Terrace i Massive využívají stejné hliníkové profily, ale liší se v uchycovacích sponách a lištách.


Výběr
uchycovacího materiálu

Každý ze systémů Terrace i Massive využívají vlastní typ uchycovacích prvků z důvodu rozdílného umístění a velikosti vodícího výřezu.  


Výběr
ukončovacích profilů a lišt

Systém TWINSON umožňuje ukončit terasu pomocí ozdobných lišt v barvě prken, pomocí hliníkových profilů nebo v případě systému Terrace i pomocí koncových krytek.


Dokončovací volitelné prvky


Proč zvolit dřevo-plastová prkna TWINSON

Odolnost proti
vnějším vlivům

Díky plastu jsou prkna odolná a nepodléhají vnějším vlivům. Dřevo Vám pak zaručí příjemný kontakt s prknem i bosou nohou a atraktivní vzhled.

Snadná údržba a
montáž

Kompletní systémové řešení Vám usnadní práci a zkrátí čas montáže. Díky použitým materiálům nevyžadují údržbu prkna ani nosná konstrukce!

Vysoká odolnost a
životnost

Vysoká kvalita materiálů Twinson zaručuje maximální životnost a odolnost materiálů podpořenou 25 letou zárukou.