Návody a poradna

 • Zastřešení pergoly dutinkovým polykarbonátem
  9. 4. 2024

  Zastřešení pergoly dutinkovým polykarbonátem

  V tomto článku se dozvíte vše potřebné o instalaci dutinkových polykarbonátových desek na pergoly a zastřešení. Poradíme Vám s výběrem desek i příslušenství a samotnou instalací včetně videa a referencí.
 • Montáž trapézových a vlnitých polykarbonátových desek
  1. 4. 2024

  Montáž trapézových a vlnitých polykarbonátových desek

  Podívejte se na podrobný popis montáže trapézových a vlnitých desek. Na jakou konstrukci desky instalovat? Jaké rozměry je potřeba zvolit? Co všechno k montáži potřebujete? Vše podstatné se dozvíte ve videu a montážním návodu.
 • Na co se připravit před plánováním nové terasy
  12. 2. 2024

  Na co se připravit před plánováním nové terasy

  Jaké důležité informace zjistit před zasláním poptávky na novou Terasu? Poradíme Vám, jak usnadnit proces při rekonstrukci, nebo výstavě Vaší terasy. Co vše budete potřebovat před zasláním návrhu, jaké informace zjistit, na co si dát pozor.  Rádi Vám poskytneme návrh řešení, výpočet materiálu a optimalizace formátů. Neváhejte a začněte bez obav plánovat Vaší novou terasu. 
 • Montážní návod plných polykarbonátových desek
  1. 2. 2024

  Montážní návod plných polykarbonátových desek

  Podrobný montážní návod - jak zastřešit snadno a jednoduše vaši pergolu plnými polykarbonátovými deskami (MAKROLIFE, COLORADO). Jak dlouho vám bude montáž trvat? Co potřebujete k montáži? Všechny potřebné informace naleznete v našem monážním návodu.
 • Jak pečovat o plastové materiály
  4. 9. 2023

  Jak pečovat o plastové materiály

  Pro dlouhou životnost a udržení prémiové kvality a pěkného vzhledu je potřeba o plastové materiály správně pečovat. Každý druh plastu má specifické vlastnosti, na které je důležité klást důraz při jejich péči.  Ačkoli je polykarbonát velmi odolný materiál je možné jeho kvalitu a životnost prodloužit jeho správnou údržbou. 
 • Pozor na nekvalitní WPC materiály!
  29. 8. 2023

  Pozor na nekvalitní WPC materiály!

  Výběr kvalitních WPC prken před jeho koupí je důležitý pro dlouhodobou životnost bez dalších zbytečných starostí! Na trhu je velká řada WPC prken, ale jak vybrat ty správné? Poradíme Vám, na co si dát pozor, jak poznat kvalitní WPC od těch nekvalitních. Důležité je klást důraz především na nosnost, rozteče, odolnost a kvalitu.  
 • Výběr tloušťky a rozměrů polykarbonátových desek
  3. 5. 2023

  Výběr tloušťky a rozměrů polykarbonátových desek

  Rady pro výběr správné tloušťky a rozměrů polykarbonátových desek pro zastřešení. Jakou tloušťku a rozměr desky mám zvolit pro zastřešení pergoly? Jaká má být správná rozteč krokví? S jakým zatížením je třeba počítat? Kde najdu hodnoty desek pro jiná zatížení?
 • Stavba bazénu svépomocí
  11. 1. 2023

  Stavba bazénu svépomocí

  Přemýšlíte o stavbě nového zapuštěného bazénu? Poradíme Vám základní informace, které je potřeba znát při výstavbě nového bazénu, jak na jeho údržbu, nebo jaký materiál zvolit. V tomto článku naleznete také rady jak udržet vodu v bazénu déle teplou, nebo jak udělat z bazénu doplněk pro Vaši zahradu. Při správném postupu a údržbě vás může bazén těšit dlouhá léta! Bazén svépomocí Vám může ušetřit finance a nejen to, přinese také mnoho výhod. Nikdy není zcela brzy začít s jeho plánováním.
 • Renovace starého skleníku
  7. 12. 2022

  Renovace starého skleníku

  Pokud již váš starý skleník neslouží jako dříve a přemýšlíte o renovaci, poradíme Vám, jaké druhy polykarbonátových desek jsou vhodné na výplně a proč je polykarbonát lepší volba než sklo. Renovací starého ušetříte Váš čas i finance! Pro dlouhodobou životnost skleníku jsou vhodné zejména polykarbonátové desky, které  mají výrazně vyšší životnost, než sklo.
 • Instalace obkladových panelů ROCKO
  15. 11. 2022

  Instalace obkladových panelů ROCKO

  Obkladové panely ROCKO jsou vodotěsné, hygienické, odolné, s exkluzivním vzhledem, který najde využití v rozmanitých prostorech firem jakou recepce, kanceláře, chodby, showroomy nebo zasedacích místnostech. Obklady skvěle dotvoří atmosféru kterékoli místnosti bytových prostor, a to včetně koupelen!
 • Instalace lamelových pásů
  5. 10. 2022

  Instalace lamelových pásů

  PVC je odolný materiál, chemicky stálý a pružný i při nízkých teplotách. Matriál je chráněn speciální vrstvou, která je odolná proti oděru. Lamelové clony se tak stávají ideálním doplňkem do běžného provozu. Hlavní využití lamelových clon je v průmyslu, kde se využívají zejména pro zakrytí vrat, vstupů, terminálu pro kamiony, apod. 
 • Instalace dřevoplastových plotových prken
  29. 9. 2022

  Instalace dřevoplastových plotových prken

  Dřevo-plastová prkna jsou výhodné především svým složením. Kombinací plastu a dřeva vzniká odolný materiál s dlouhou životností a barevnou stálostí. Materiál je netříštivý a nemění se jeho rozměrová stálost. Stává se tak bezpečným materiálem pro váš plot. S kombinací složení mají plotovky věrný vzhled imitující dřevo.  V tomto návodu naleznete pár rad jak instalovat WPC plotové prkna na Vaší zahradu. 
 • Instalace dřevoplastových podlahových prken Terrace
  9. 8. 2022

  Instalace dřevoplastových podlahových prken Terrace

  Podlahová prkna Terrace jsou vhodnou volbou pro novou , či renovovanou terasu. Podlahová prkna jsou vyrobena z borovicových pilin a PVC. Vzhledem připomínají dřevo, jsou však díky svému složení mnohem odolnější vůči opotřebení, hmyzu, dřevokazným houbám a vlhkosti. Povrchová protiskluzová úprava zajistí bezpečnost za jakéhokoliv počasí.  
 • Instalace polykabonátových desek Glaze na zastřešení
  13. 6. 2022

  Instalace polykabonátových desek Glaze na zastřešení

  Polykarbonátové desky Glaze jsou ideálním řešením pro zastřešení pergol nebo přístřešků.  Je speciálně vyrobená pro snadnou a rychlou instalaci díky originálnímu provedení, které kombinuje rovnou a trapézovou desku. Při instalaci polykarbonátové desky Glaze  není potřeba další příslušenství , jako jsou hliníkové přítlačné lišty. K instalaci využijte pouze pár šroubů, které desku přichytí ke konstrukci.
 • Výběr vhodného materiálu pro zastřešení pergol
  25. 4. 2022

  Výběr vhodného materiálu pro zastřešení pergol

  Plánujete s příchodem jara i novou pergolu nebo skleník ? V tomto článku se podíváme, jak vybrat ten správný materiál, aby vaše pergola zůstala déle jako nová. 
 • Vyvýšený záhon svépomocí
  6. 9. 2021

  Vyvýšený záhon svépomocí

  Vyvýšené záhony  nejsou náročné na vybudování , jsou nenáročné i z hlediska údržby a nabízejí vám i vaší zahradě  množství benefitů.  Pokud chcete vědět,  jak si postavit vyvýšený záhon,  v našem článku se dozvíte množství praktických informací.
 • Rozdělení a charakteristika plastů
  11. 8. 2021

  Rozdělení a charakteristika plastů

  Dnes plasty nahrazují běžné materiály jako jsou například dřevo, kovy, sklo, apod., z důvodu jejich pevnosti, odolnosti proti korozi, trvanlivosti, dobré izolaci, hmotnosti.
 • Průvodce nákupu podlahových prken TWINSON
  27. 7. 2021

  Průvodce nákupu podlahových prken TWINSON

  Způsob instalace je pro výrobek velmi důležitý, protože špatná instalace může zkrátit trvanlivost nebo vést k poškození výrobků. Před zahájením instalace si přečtěte níže uvedené podrobné pokyny, zejména o dodržování mezer. Desky, náhradní díly a další prvky uvedené níže jsou zmíněny pouze pro ilustraci, řiďte se celkovou velikostí podle seznamu specifikací.
 • Jak lepit plasty
  24. 2. 2021

  Jak lepit plasty

  Pro správné lepení je důležité vybrat vhodné lepidlo. V článku vám představíme, jak a čím lepit plastové materiály pomocí  vteřinových lepidel ,  UV vytvrzujících lepidel či   dvousložkových lepidel. 
 • Techniky svařování plastů
  25. 10. 2019

  Techniky svařování plastů

  Přístroje LEISTER využijete v jakémkoliv průmyslu, kde se zpracovávají plasty. S využitím následujících tipů zajistíte kvalitní a těsné spoje, ať již se jedná o svařování bitumenu nebo plastových fólií.
 • Proč polykarbonátový skleník?
  16. 1. 2019

  Proč polykarbonátový skleník?

  Vybíráte si skleník na svoji zahradu? Chcete začít na své zahradě pěstovat chutnou zeleninu a čerstvé, voňavé bylinky? Poradíme Vám, proč si vybrat právě polykarbonátový skleník.
Celkem záznamů:27|◄12►|