Návody a poradna

 • 29. 9. 2022

  Instalace dřevoplastových plotových prken

  Dřevo-plastová prkna jsou výhodné především svým složením. Kombinací plastu a dřeva vzniká odolný materiál s dlouhou životností a barevnou stálostí. Materiál je netříštivý a nemění se jeho rozměrová stálost. Stává se tak bezpečným materiálem pro váš plot. S kombinací složení mají plotovky věrný vzhled imitující dřevo.  V tomto návodu naleznete pár rad jak instalovat WPC plotové prkna na Vaší zahradu. 
 • 9. 8. 2022

  Instalace dřevoplastových podlahových prken Terrace

  Podlahová prkna Terrace jsou vhodnou volbou pro novou , či renovovanou terasu. Podlahová prkna jsou vyrobena z borovicových pilin a PVC. Vzhledem připomínají dřevo, jsou však díky svému složení mhohem odolnější vůči opotřebení, hymzu, dřevokazným houbám a vlhkosti. Povrchová protiskluzová úprava zajistí bezpečnost za jakéhokoliv počasí. Součásti systému konstrukce podlah je široký sortiment příslušenství a pohledových detailů. Vybírat můžete z několika druhů a barev hliníkových lišt nebo bočních soklů. Podlahy můžete doplnit o podsvícení a led doplňky.  
 • 13. 6. 2022

  Instalace polykabonátových desek Glaze na zastřešení

  Polykarbonátové desky Glaze jsou ideálním řešením pro zastřešení pergol nebo přístřešků. Desky jsou navrženy pro snadnou a rychlou instalaci. 
 • 25. 4. 2022

  Výběr vhodného materiálu pro zastřešení pergol

  Plánujete s příchodem jara i novou pergolu nebo skleník ? V tomto článku se podíváme, jak vybrat ten správný materiál, aby vaše pergola zůstala déle jako nová. 
 • 6. 9. 2021

  Vyvýšený záhon svépomocí

  Vyvýšené záhony  nejsou náročné na vybudování , jsou nenáročné i z hlediska údržby a nabízejí vám i vaší zahradě  množství benefitů.  Pokud chcete vědět,  jak si postavit vyvýšený záhon,  v našem článku se dozvíte množství praktických informací.
 • 11. 8. 2021

  Rozdělení a charakteristika plastů

  Dnes plasty nahrazují běžné materiály jako jsou například dřevo, kovy, sklo, apod., z důvodu jejich pevnosti, odolnosti proti korozi, trvanlivosti, dobré izolaci, hmotnosti.
 • 27. 7. 2021

  Průvodce nákupu podlahových prken TWINSON

  Způsob instalace je pro výrobek velmi důležitý, protože špatná instalace může zkrátit trvanlivost nebo vést k poškození výrobků. Před zahájením instalace si přečtěte níže uvedené podrobné pokyny, zejména o dodržování mezer. Desky, náhradní díly a další prvky uvedené níže jsou zmíněny pouze pro ilustraci, řiďte se celkovou velikostí podle seznamu specifikací.
 • 24. 2. 2021

  Jak lepit plasty

  Pro správné lepení je důležité vybrat vhodné lepidlo. V článku vám představíme, jak a čím lepit plastové materiály pomocí  vteřinových lepidel ,  UV vytvrzujících lepidel či   dvousložkových lepidel. 
 • 25. 10. 2019

  Techniky svařování plastů

  Přístroje LEISTER využijete v jakémkoliv průmyslu, kde se zpracovávají plasty. S využitím následujících tipů zajistíte kvalitní a těsné spoje, ať již se jedná o svařování bitumenu nebo plastových fólií.
 • 16. 1. 2019

  Proč polykarbonátový skleník?

  Vybíráte si skleník na svoji zahradu? Chcete začít na své zahradě pěstovat chutnou zeleninu a čerstvé, voňavé bylinky? Poradíme Vám, proč si vybrat právě polykarbonátový skleník.
 • 2. 7. 2018

  Způsoby uzavírání komůrek dutinkových desek

  V dnešním článku se dozvíte, jak ideálně zatěnit komůrky dutinkových desek. Tím se prodlouží jejich životnost a sníží se náchylnost k zanesení a zarůstání.
 • 9. 11. 2017

  Zastřešení pergoly dutinkovým polykarbonátem

  V tomto článku se dozvíte vše potřebné o instalaci dutinkových polykarbonátových desek na pergoly a zastřešení. Poradíme Vám s výběrem desek i příslušenství a samotnou instalací včetně videa a referencí.
 • 2. 10. 2017

  Montáž trapézových a vlnitých polykarbonátových desek

  Podívejte se na podrobný popis montáže trapézových a vlnitých desek. Na jakou konstrukci desky instalovat? Jaké rozměry je potřeba zvolit? Co všechno k montáži potřebujete? Vše podstatné se dozvíte ve videu a montážním návodu.
 • 30. 8. 2017

  Montážní návod plných polykarbonátových desek

  Podrobný montážní návod - jak zastřešit snadno a jednoduše vaši pergolu plnými polykarbonátovými deskami (MAKROLIFE, COLORADO). Jak dlouho vám bude montáž trvat? Co potřebujete k montáži? Všechny potřebné informace naleznete v našem monážním návodu.
 • 28. 8. 2017

  Pozor na levné a nekvalitní polykarbonátové desky

  Český zákazník se jen obtížně orientuje na trhu polykarbonátových desek. Na první pohled mohou laikovi připadat všechny desky stejné. Přitom se jedná o investici na několik desítek let! Co vás má upozornit na to, že se jedná o nekvalitní materiál?
 • 23. 8. 2017

  Výběr tloušťky a rozměrů polykarbonátových desek

  Rady pro výběr správné tloušťky a rozměrů polykarbonátových desek pro zastřešení. Jakou tloušťku a rozměr desky mám zvolit pro zastřešení pergoly? Jaká má být správná rozteč krokví? S jakým zatížením je třeba počítat? Kde najdu hodnoty desek pro jiná zatížení?
 • 23. 5. 2017

  Nová technologie uzamykání dutinek

  Standardně se k uzavření dutinek používají speciální hliníkové nebo paropropustné pásky v kombinaci s U profilem.  Dalším způsobem je  nová technologie "uzamykání dutinek" , která zabezpečuje lepší ochranu dutinek před pronikáním nečistot a výrazně prodlouží životnost dutinkových polykarbonátových desek.
 • 23. 5. 2017

  Montážní návod solárních panelů pro ohřev vody v bazénu

  Správně instalovaný systém solárních panelů průměrně zvýší teplotu vody ve Vašem bazénu až o 6°C ve srovnání s bazény bez solárního ohřevu.  Pouze několik slunečních dní Vám dokáže vodu ve Vašem bazénu ohřát na optimální teplotu.
 • 10. 11. 2016

  Jaký materiál na zasklení pergoly - Rady ptáka Loskutáka

  Radíme všem kutilům a zahrádkářům s výběrem nejvhodnějších materiálů pro zastřešení pergol a přístřešků v pořadu Rady ptáka Loskutáka.
 • 9. 11. 2016

  Montáž zasklení pergoly - Rady ptáka Loskutáka

  Představujeme různé typy polykarbonátových desek pro zastřešení i originální příslušenství pro jejich montáž v pořadu Rady ptáka Loskutáka.