Často kladené otázky

doprava-a-baleni.svg

Dotazy na dopravné, služby, formátování, reklamace

Dopravné, služby

prumysl.svg

PP, PE, PVC, PVDF, POM-C, svařování, materiály pro styk s potravinami

Technické plasty

stavebnictvi.svg

Zastřešení, pergoly, skleníky, komůrkové (dutinkové) desky

Stavebnictví

lepeni.svg

Zastřešení, pergoly, čiré desky, plexisklo, polykarbonát, PET-G, PVC, lepení plastů

Transparentní plasty


doprava-a-baleni.svg

Dopravné, služby

Jste schopni mi nařezat i trojúhelníky nebo lichoběžníkové desky?

Pokud od Vás dostaneme výkres, nebo okótovaný náčrt, jsme schopni Vám dodat i nestandardní tvary. Složitější tvary jsme schopni vyfrézovat na našich CNC obráběcích strojích.


Provádíte i finální montáž zakázky?

Tuto službu bohužel neposkytujeme.


Poskytujete i možnost kusové výroby?

Zajišťujeme sériovou, ale i kusovou výrobu.


Jaká je cena za dopravu?

Cena dopravy je účtovaná dle zvolené přepravy (rozvoz Titan-Multiplast, PPL, DHL, Česká pošta).


Máte nějakou pobočku v ČR, kde si mohu zboží vyzvednout?

Osobní odběr je možný pouze na adrese naší společnosti Jablonecká 1379, 468 51 Smržovka. Otevírací doba: PO-PÁ 7:00-15:00. Více informací... 


Kde mohu reklamovat svou objednávku?

Objednávku reklamujte na reklamace@titan-multiplast.cz

 

prumysl.svg

Technické plasty

Co znamená PP-H?

Jedná se o polypropylen – homopolymer – nejpoužívanější plast v chemickém, galvanickém a elektrotechnickém průmyslu, má vynikající chemickou odolnost. Teplotní odolnost 0°C – 100 (110)°C. Zdravotní nezávadnost, je velmi dobře svařitelný.


Co znamená PP-C?

Jedná se o polypropylen – copolymer – ideální materiál pro konstrukci čistíren odpadních vod, bazénů, septiků, jímek nebo vodoměrných šachet. Díky molekulám etylenu má zvýšenou teplotní odolnost -20°C až 90(100)°C. Zdravotní nezávadnost, je velmi dobře svařitelný.


Kolik je prořez pily při řezání desek?

Prořez kotouče je 5 mm.


Co značí PE300?

Jedná se o vysoce hustotní polyetylen (číslo značí délku molekul v materiálu). Má široké spektrum použití, má vysokou chemickou odolnosti proti chemikáliím, proto se hodí pro stavbu nádrží. Zdravotní nezávadnost, velmi dobře svařitelný. Teplotní odolnost -50 až +80°C.


Co značí PE500?

Jedná se o vysoce molekulární polyetylen. Má zvýšenou odolnost proti otěru a zároveň vysokou rázovou houževnatost, proto je vhodný pro výrobu různých nosných profilů, dorazů, unašečů, sekacích a krájecích podložek a méně náročných kluzných dílů. Je zdravotně nezávadný. Teplotní odolnost -100 až +80°C. Tento materiál je vhodný do potravinářského průmyslu.


Co značí PE1000?

Jedná se o polyetylen s ultravysokou molekulární hmotností, díky tomu má vysokou otěruvzdornost a je proto vhodný pro výrobu kluzných a třecích lišt a segmentů. Speciálně aditivované typy se používají na jako obklady proti ulpívání dopravovaných materiálů – např. výstelky násypek v dolech, elektrárnách, dopravníkových systémech apod. Teplotní odolnost -250 až +80°C.


Lze svářet PP-H desky PP-C drátem?

Ano toto je možné, pokud není vyžadována chemická odolnost spojů. V případě agresivních chemikálií je nutné použít stejný drát jako je deska.


Jsou kompatibilní trysky Wegener s Leister?

Bohužel trysky nejsou kompatibilní.


Jaký materiál je vhodný pro styk s pitnou vodou?

Pro styk s pitnou vodou jsou vhodné materiály PE300, PP-H, PP-C – tyto materiály mají certifikáty o zdravotní nezávadnost.


Jaký materiál je vhodný pro styk s potravinami?

PE300, PE500, PP-C, PP-H.


Dají se plasty řezat, obrábět?

Veškeré naše plasty se dají řezat a obrábět poměrně snadno, ve většině případů postačí standartní kotoučová pila s vhodným kotoučem. Tvrdší plasty se musí řezat pomaleji. Výrobu na našich CNC nabízíme jako službu.


Dají se plasty lepit?

Ano dají, speciální určenými lepidly. Lepit se dá snadno materiál PVC-U.


Dají se plasty svářet?

Ano dají, a to velmi dobře. Svářet se dá: PE300, PP-H, PP-C, PP-NT, PVC, PVDF.


Musím koupit celou desku, nebo mi prodáte jen část?

To záleží na typu materiálu. Některé materiály prodáváme po celých deskách, ale třeba vyšší síly již po přířezech. Materiály, které prodáváme po celých deskách, si u nás můžete nechat naformátovat.

 

stavebnictvi.svg

Stavebnictví

Musím koupit celou desku nebo mi jí nařežete?

Na našich pilách jsme Vám schopni naformátovat jakýkoliv Váš požadovaný rozměr.


Nejvhodnější deska na zastřešení?

Nejpoužívanější deska na zastřešení je deska 16 mm ECO v barvě čiré nebo bronz.


Jaká je nejvhodnější deska na skleníky?

Nejpoužívanějšími deskami na skleník jsou desky o tloušťce 4 a 6 mm. Podrobné informace o výběru polykarbnátového skleníku naleznete v našem článku.


Je nutné dutinkové polykarbonátové desky montovat po spádové straně?

Doporučujeme montovat dutinkové, polykarbonátové desky po spádové straně, tak aby mohl kondenzát v dutinkách volně stékat. Podrobný návod naleznete v našem článku Zastřešení pergoly dutinkovým polykarbonátem.


Dutinkové polykarbonátové desky se mi rosí. Jde tomu nějak zabránit?

Bohužel tvorbě kondenzátu v polykarbonátových dutinkových deskách není možné zcela zabránit. Vznik kondenzátu je způsoben difuzí vodních par skrz stěny desek. Kondenzát uvnitř dutinek ale nemá vliv na mechanické vlastnosti polykarbonátových dutinkových desek a dle klimatických podmínek poté mizí.


Nebude se mi v deskách tvořit řasa?

Doporučujeme uzavřít dutinky hliníkovou lepící páskou, tak aby se zabránilo vnikání prachu a nečistot do dutinek. To zabrání tvorbě řasy a jiných nečistot tvořících se uvnitř dutinky. Zalepení dutinek ještě před expedicí materiálu k Vám nabízíme jako doplňkovou službu v rámci prodeje polykarbonátových dutinkových desek. Pokud chcete mít jistotu, že Vám do vnitřní struktury dutinek nebude vnikat žádný prach a nečistoty nabízíme speciální službu tzv. zatavení dutinek. Tuto službu doporučujeme konzultovat s našimi technickými poradci. Více informací naleznete v našem článku Způsoby uzavírání komůrek dutinkových desek.


Nebudou mi desky žloutnout?

Zežloutnutí polykarbonátových desek je zapříčiněno vystavením intenzivnímu UV záření. Polykarbonátové dutinkové desky AKYVER mají jednostrannou ochranu proti UV záření. Na této straně desky je folie označena potiskem. Touto stranou se desky montují ke slunci, tak aby vrstva odrážela případné UV záření. Pokud máte desky viditelně zažloutlé, pravděpodobně byly namontovány špatnou stranou ke slunci.


Dodáte mi desky delší než 7000 mm?

Skladem držíme pouze desky do délky 7000 mm. V případě potřeby jsme však schopni zadat ve výrobě a dodat desky až do délky 14000 mm.


Je možné zakoupit šíři větší jak 2100 mm?

Bohužel maximální šíře desek je 2100 mm.


Mohu desku 10 mm light použít na zastřešení?

Tato deska není na zastřešení vhodná, protože nemá atest na krupobití.


Namontujete mi desky?

Montáž polykarbonátových desek neprovádíme. Doporučíme Vám ale odbornou firmu, která montáž zajistí. V případě, že desky instalujete svépomocí, používejte originální příslušenství pro montáž. Veškeré příslušenství najdete v našem montážním návodu, který je ke stažení na našich internetových stránkách, nebo se obraťte na našeho technického poradce, který Vám s doporučením veškerého příslušenství poradí.


Musím dutinky desek zalepit?

Ano, uzavření dutinek je důležité, zabraňuje vniknutí nečistot do vnitřní struktury desek. Na výběr je hliníková páska, paropropustná a butylová popř. zatavení. Veškeré pásky naleznete v našem příslušenství.


Jaké mají polykarbonátové desky tepelně izolační vlastnosti?

Obecně mají dutinkové desky velmi dobré tepelně izolační vlastnosti. Záleží však na tloušťce a struktuře dutinky. Konkrétní hodnoty uvádíme u každého typu desky v technickém listě.


Čím řezat dutinkové polykarbonátové desky?

Malé tloušťky desek lze řezat ostrým nožem. Pro ostatní tloušťky je nutno použít kotoučovou pilu s kotoučem na řezání plastů. Doporučujeme pilu s průměrem kotouče min. 250 mm a rychlostí otáček 3200 až 4500 ot/min. Piliny, které vniknou při řezání do komůrek je nezbytné před montáží desek odstranit pomocí stlačeného vzduchu.


Jak čistit dutinkové polykarbonátové desky?

Rozhodně nepoužívejte čistící prostředky, které by mohly poškrábat povrch desek. K čištění používejte mýdlovou vodu nebo jiné jemné prostředky. Nepoužívejte rozpouštědla ani alkalické čistící prostředky. Odstraňování nečistot z povrchu žiletkami nebo jinými ostrými předměty je nevhodné. Desky nečistěte, jestliže jsou rozpálené od slunce. Nedoporučujeme používat gumové stěrky, neboť by mohlo dojít k poškrábání povrchu desek.


Jaká je záruka na dutinkové desky?

Záruka na polykarbonátové dutinkové desky AKYVER je u mechanických vlastností 5 let a u optických 10 let.


Jakou mají desky požární odolnost?

Dutinkové desky z polykarbonátu spadají do skupiny B. Certifikáty reakce na oheň a veškeré ostatní jsou k dispozici na našich webových stránkách u každého typu v záložce ke stažení.


Propouští deska hodně světla?

Záleží na výběru desky. Pro největší prostup světla doporučujeme čiré desky. Pokud chcete prostor pod zastřešením spíše zastínit, zvolte desky bronzové nebo opálové.

 

lepeni.svg

Transparentní plasty

Objednal jsem si čiré plexi / polykarbonát a dostal jsem desku, která není čirá.

Všechny čiré materiály jsou chráněny oboustrannou fólií (bílá, modrá, transparentní), před finálním použitím je nutné fólii opatrně odstranit z obou stran.


Lze plný polykarbonát nebo plexisklo brousit a leštit?

Plný polykarbonát nelze brousit a leštit, došlo by k jeho poškození. Naproti tomu plexisklo bez povrchové úpravy lze brousit a leštit. K tomu máme vhodný doplňkový sortiment, který naleznete v kategorii Lepidla a doplňkový sortiment.


Čím lze lepit plexisklo?

Plexisklo lze lepit pomocí lepidel ACRIFIX


Čím lze lepit polykarbonát?

Polykarbonátové desky lze lepit pomocí speciálních lepidel na lepení polykarbonátu, naši technici používají lepidla Technicol nebo Loxeal. Některá z nich naleznete v našem sortimentu.


Lze lepit materiál PET-G?

Bohužel na tento typ termoplastu neexistuje vhodné lepidlo.


Může se plný polykarbonát obrábět pomocí LASERU?

Není to vhodná technologie pro tento typ termoplastu, pomocí laseru lze obrábět např. plexisklo a polypropylen. Polykarbonáty obrábíme na našich CNC strojích.  Strojové vybavení společnosti


Je polykarbonát průhledný, jako plexisklo?

Ano, polykarbonát je transparentní materiál srovnatelný s plexisklem nebo sklem, má jen nepatrně nižší hodnotu průchodnost světla (LT).


Jak a čím čistit polykarbonát / plexisklo?

K čištění používejte 50% roztok Isopropanolu, vodu, slabý mýdlový roztok, Sanytol nebo speciální prostředky pro čištění transparentních plastů např. antistatický čistič na plasty.


Lze k čištění polykarbonátu / plexiskla použít ředidla, čpavek, iron nebo technický benzín?

Díky složení tyto přípravků to v žádném případě nelze. Došlo by k poškození materiálu, které by mohl praskat nebo mít napěťové trhliny.


Co znamená propustnost 30% a 80% u opálového plexiskla?

Jedná se o propustnost světla, čím menší číslo, tím je plexisklo tmavší. Plexisklo s 30% propustností je téměř bílé, plexisklo s 80% propustností, to je jen lehce zabělené (jako zamlžené sklo).


Jaký je rozdíl mezi plným PC a plexisklem ?  

Na první pohled vypadají téměř identicky, oba materiály jsou čiré (propustnost světla činí 86%, resp. 92%), mají však rozdílné mechanické vlastnosti.

 • Plný polykarbonát má extrémě vysokou rázovou houževnatost, je nerozbitný a je použitelný ve velkém rozsahu pracovních teplot od -40 do +135 °C, dá se obrábět na CNC frézách a ohýbat v nižších silách za studena.
 • Plexisklo má výbornou odolnost vůči UV záření a povětrnosti, snadno se opracovává, dá se obrábět na laseru, má lepší optické vlastnosti, lze jej ohýbat, formovat, lepit a leštit.

Jaká je nejvhodnější tloušťka materiálu pro zastřešení pergoly/ přístřešku?

Záleží na okolnostech (lokace, spád atp.) a technických parametrech stavby / pergoly. Při standardním rozvržení krovů do 70 cm od sebe doporučujeme materiál tloušťky alespoň 6 mm, v případech větší vzdálenosti krovů doporučujeme tloušťky 8–10 mm. Montážní návod pro zastřešení pergoly polykarbonátem naleznete v našem článku


Umíte vyrobit netypizovanou přepážku? (např. větší otvor, rozměr, tvar)

Ano, umíme. Pošlete nám poptávku. Kontaktujte oddělení transparentních plastů.


Čím lze lepit lehčené PVC?

Lehčené PVC lze lepit kvalitním vteřinovým lepidlem (např. Würth).


Jaký je rozdíl mezi Plexiglas XT a GS?

Rozdíl je v technologii výroby a fyzikálních vlastnostech, které má obecně lepší GS materiál. Jeho nevýhodou jsou pak o něco vyšší tolerance v síle desky.

PLEXIGLAS® XT

 • = extrudované plexi = roztavený granulát je pomocí teploty a tlaku je plastový granulát roztaven a za pomoci šneku a matrice vytačen do deskového tvaru
 • Má vysokou přesnost tolerance tloušťky
 • Při obrábění je náchylnější ke vzniku napěťových trhlin vlivem většího vnitřního pnutí (projeví se ve formě vlasových trhlinek
 • Výhodou je nižší cena než u litého plexiskla

PLEXIGLAS® GS 

 • = lité plexi = roztavený granulát se vlije mezi dvě desky, které slouží jako forma pro výslednou desku.
 • Má lepší optické vlastnosti
 • Je vhodnější pro liniové ohýbání, pro ohýbání v peci, pro gravírování
 • Má vyšší kvalitu povrchu a snadněji se opracovává
 • Materiál má menší tendenci v tvorbě napěťových trhlin
 • Nevýhodou je horší tolerance tloušťky materiálu
 • Ve srovnání s PLEXIGLAS®XT je dražší o cca 15 %.
 

Nenalezli jste odpověď na svou otázku? Kontaktujte nás!

Otevírací doba:
PO–PÁ 7:00–15:00

Výdej zboží a prodejna

Oddělení stavebnictví

polykarbonátové dutinkové desky, světlíky, trapézové desky, sklolaminát, solární články AKYSUN

Oddělení transparentní plasty, reklama a logistika

polykarbonátové plné desky, plexisklo PMMA, PET, CNC obrábění, dutinkový PP AKYLUX

Oddělení technické plasty

desky, tyče a profily PP, PE, PVC, PVDF, CNC obrábění, stroje BUCKLEYS

Reklamační oddělení