Solární ohřev bazénu HOBBY 1200x4500 mm (5,4 m²), d50

 • Pro náročné
Solární ohřev bazénu HOBBY 1200x4500 mm (5,4 m²), d50
95 %
2 hodnocení

Solární ohřev vody
AKYSUN HOBBY

o rozměrech 1200x4500 mm s plochou 5,4 m² a koncovkou d50 mm je levný, jednoduchý a vysoce učinný solární panel pro ohřev vody v bazénu. Panel Vám prodlouží koupací sezónu a zpříjemní koupaní v chladnějších dnech.  Zapojení panelu do okruhu podle videonávodu zvládne každý a bez speciálního nářadí. Zakupte solární panely přímo u nás, od českého výrobce s 20 letou tradicí. 

Záruka: 2 roky
Dostupnost: Skladem (2 ks)
Výrobce: Multiplast
Běžná cena: 5249,-
Ušetříte: 788,-(15%)
Cena bez DPH za ks: 3 687,00
Cena s DPH za ks: 4 461,27
Počet kusů:

  Součástí balení nejsou připojovací komponenty! Sady pro připojení naleznete zde.

  Konce panelů nejsou zaslepené – zaslepovací koncovky je třeba dokoupit

  Solární absorbér AKYSUN je i přes svou velkou plochu snadno přepravitelný. Expedujeme jej stočený v kartonové krabici o rozměrech 400x400x1450mm.

 • Pro náročné
Solární ohřev bazénu HOBBY 1200x4500 mm (5,4 m²), d50

Návod na instalaci panelu

Solární absorbér AKYSUN HOBBY 

o rozměrech 1200x4500 mm s plochou 5,4 m² a koncovkou d50 mm. Konstrukci absorbéru tvoří speciálně navržená plastová černá dutinková deska s vysokou absorbcí sluněčního záření. Panel je vyroben s vysokým obsahem stabilizátorů proti působení účinků UV záření, proto se vyznačuje dlouholetou odolností a trvanlivostí materiálu. Díky aditivu snižujícím absorpci vodní páry plast odolávám vysokým teplotám vody a drží tvar.  

Správně instalovaný systém solárních panelů průměrně zvýší teplotu vody ve Vašem bazénu až o 6°C ve srovnání s bazény bez solárního ohřevu. Pouze několik slunečních dní Vám dokáže vodu ve Vašem bazénu ohřát na optimální teplotu.

Před koupí solárního ohřevu zkontrolujte:

 • Místo pro instalaci vyberte tak, aby měl absorbér dostatek přímeho slunečního svitu.
 • Panel je vhodné umístit do okruhu s čerpadlem/filterm nebo jiným aktivním prvkem, který zajistí dostateční průtok vody.
 • Optimální orientace solárních absorbérů je na jih, jihozápad nebo jihovýchod, ve sklonu cca 30-45°.
 • Solární absorbéry je možné instalovat na střechu domu, případně zahradní stavby, na jednoduchý stojan dle rozměru solárního absorbéru nebo na plot (v případě svislé instalace není solární absorbér tak účinný, protože dojde ke zmenšení účinné plochy vystavené slunci).
 • Nedoporučujeme umístit solární absorbér pouze na trávník, v takovém případě použijte izolační podložku z extrudovaného polystyrenu, EPDM nebo dřevěný rošt (pozor na třísky, které mohou článek poškodit. Je lepší použít také EPDM těsnění).

 
Green Deal Multiplast

Ekologický provoz i recyklace
bez dalších nákladů na provoz

Solární panel potřebuje k ohřevu vody pouze energii slunečních paprsků, kterou snadno absorbuje díky své černé barvě a zvolenému materiálu. Pohlcenou sluneční energii předá vodě proudící v dutinkách uvnitř panelu. Pro provoz absorbéru a ohřátí Vašeho bazénu tak už není třeba produkovat další emise uhlíku! Polypropylen, ze kterého panel kompletně vyrábíme je snadno recyklovatelný a znovupoužitelný plast, který nezatěžuje životní prostředí. Recyklaci ulehčuje použití jen jediné suroviny k výrobě panelu,  při likvidaci není třeba produkt komplikovaně rozebírat nebo separovat. Nezůstává tak žádný odpad.

 

schema_instalovano_600.jpg

Snadná montáž solárního panelu

Zapojení panelu do okruhu podle videonávodu zvládne každý a bez speciálního nářadí. V balední dostanete také tištěnou podobu návodu s illustracemi.

kompletní videonávod k montáži


K instalaci solárního panelu zakupte kompletní sadu

Sady obsahují kompletní  příslušenství k bězným variantám připojení.

nebo použijte samostatné volitelné příslušenství

Pokud Vám nevyhovuje kompletní výhodná sada, pomohou Vám k instalaci samostatné produkty.

kompletní seznam příslušenství


 

Výpočet doporučené plochy a počtu solárních panelů na bazén

Rozměr bazénu
šířka x délka x hloubka (m)
Plocha vody
(m2)
Objem vody
(m3)
Doporučená plocha absorbérů
(m2)
3,0 x 6,0 x 1,2 18 21,6 9
3,5 x 8,0 x 1,2 28 33,6 14
4,0 x 8,0 x 1,2 32 38,4 16
4,0 x 9,0 x 1,2 36 43,2 18
 
pozor.jpgJe důležité vyhnout se stínům i místům s proměnlivým slunečním svitem např. okolí domů a stromů. V případě paralelní instalace absorbérů může stínit jeden absorbér druhému. Při výběru místa je třeba zohlednit nebezpečí poškození absorbérů větrem. Montáž se provádí pomocí nylonových popruhů na střešní krytinu, na konstrukci stojanů nebo bednění ze dřeva, umožňující umístění na vyvýšené a slunné místo. V ojedinělých případech je možné i položení solárních článků na zem bez podpory. V tomto případě je třeba zajistit články proti mechanickému poškození o ostré předměty a proti větru.
 
 
pozor_namraza.jpgVoda v solárním absorbéru nesmí zmrznout. Zmrznutí vody způsobí nevratné poškození dutinkové struktury desek solárních absorbérů. Na škody způsobené mrazem se nevztahuje záruka. Po skončení sezóny provozu bazénu vypusťte vodu ze systému absorbérů i potrubního systému. Demontujte koncovky solárního absorbéru a nechte vytéct veškerou vodu. Aby v solárních absorbérech nezůstala ani kapka vody, která by mohla způsobit poškození absorbérů, doporučujeme profouknout absorbéry pomocí stlačeného vzduchu. Doporučujeme solární absorbéry před zimou demontovat a uskladnit na suchém místě chráněném před mrazem.

 

 

Výpočet doporučené plochy a počtu solárních panelů na bazén

Rozměr bazénu
šířka x délka x hloubka (m)
Plocha vody
(m2)
Objem vody
(m3)
Doporučená plocha absorbérů
(m2)
3,0 x 6,0 x 1,2 18 21,6 9
3,5 x 8,0 x 1,2 28 33,6 14
4,0 x 8,0 x 1,2 32 38,4 16
4,0 x 9,0 x 1,2 36 43,2 18

Návod na instalaci panelu

95%
Produkt hodnotili 2 zákazníci, podívejte se na jejich názory.
 • 100 %
  Radek A.
  21. 8. 2021
  Rychlý ohřev vody v bazénu, dobrá skladnost
 • 90 %
  Jakub
  12. 8. 2021
  Funguje jak má.