Na co se připravit před plánováním nové terasy

Na co se připravit před plánováním nové terasy

12. 2. 2024

Jaké důležité informace zjistit před zasláním poptávky na novou Terasu? Poradíme Vám, jak usnadnit proces při rekonstrukci nebo výstavbě Vaší terasy. Co vše budete potřebovat před zasláním návrhu, jaké informace zjistit, na co si dát pozor.  Rádi Vám poskytneme návrh řešení, výpočet materiálu a optimalizace formátů. Neváhejte a začněte bez obav plánovat Vaší novou terasu. 


Sepište si veškeré důležité informace

  • K čemu chceme terasu využívat? Jaký by měla mít rozměr? Kolik lidí ji bude používat? Bude sloužit k soukromým nebo komerčním účelům?
  • Jak bude vyřešeno odvádění vody? Chceme vytvořit sklon?
  • Budeme v budoucnu používat elektrické spotřebiče? Máme přístup k domácí elektrické síti?
  • Jak zajistíme dostatečnou cirkulaci vzduchu pod prkny?
  • Budeme zabudovávat světla pro noční osvětlení? Budou světla stojací nebo zabudovaná do povrchu terasy?
  • Jde-li o střešní terasu: z jakého materiálu je vyrobena střecha? Můžeme něco stavět na povrch krycího materiálu? Jak lze upevnit prkna bez poškození voděvzdorné vrstvy?
  • Které části terasy budou kryté? Pokud žijete v deštivé oblasti, předpokládáte zakrývání terasy za deštivého počasí? Jak budete provádět a kotvit konstrukci?
  • Chcete umístit jídelní kout zahrnující stůl, pult pro přípravu jídla, úložný prostor, gril a posezení?
  • Plánujete na terase vyhřívaný bazén, květinový kout, čítárnu, apod.?
Twinson Terrace Šedý

Vysoká nosnost

Vysoká nosnost WPC prken Twinson až 1400 kg/m2. Konkurenční prkna musejí mít hustěji usídlené nosné prvky, aby dosáhly ani ne poloviční nosnosti.

stalost_roztazna.jpg

Dlouhá životnost 

Díky kvalitě využitého materiálu a složení mají prkna Twinson životnost až 25 let! Prkna jsou plně recyklovatelná.

houzevnatost.jpg

Vysoká odolnost

Vysoká odolnost prken zajišťuje kombinace plastu a dřeva.  Desky jsou velmi odolné, nekroutí se, nehoří, nepraskají a odolají i větším nárazům.

 


Postup

1.
Půdorys a výběr místa

Před zasláním poptávky je nutné se nejdříve zamyslet, v jakých místech bude terasa situovaná (napojena na dům, samostatně,..) a jak bude velká. Nejlépe si vizualizací (fotografii, nákresem) vyznačte půdorys terasy a půdorys okótujte, vyznačte všechny dveře, okna, obvod domu, případně i podkladovou konstrukci. Vhodné je také promyslet v jakém směru budou prkna položena, to následně označte do vizualizace, kterou nám následně zašlete pro lepší představu a přesnější výpočet nabídky. 

Vyznačení směru konstrukce

Rady a tipy:

1. Vyhněte se chladnější straně domu.
2.  Pokud převládá teplejší klima, zajistěte zastínění. Terasu umístěte tak, aby měla co nejlepší zastínění.
3. Když se rozhodujete o umístění terasy, je potřeba provést opatření pro dostatečný tok vzduchu bez překážek. Musí být možné řádné vysušování prostoru pod terasou. Je potřeba zajistit ventilační otvory v různých pozicích podél obvodu.
4. Pokud se v blízkosti terasy nacházejí stromy, vyžaduje odstíněná terasa více čištění od mechů, nepořádku spadaného ze stromů a mízy.

2.
Povrch a příprava

Povrch, na který bude terasa pokládána musí být dostatečně silný a pevný, aby mohl terasu nést. Před výstavbou terasy je nutné zajistit pevný, stabilní a rovný povrch. Při zaslání vizualizace nám dejte vědět i podklad, na který bude terasa pokládána (např. betonová deska, štěrk, střecha s hydroizolací,...). V případě větších nerovností je nutné povrch zarovnat a odstranit nežádoucí překážky (rostliny, kameny, ..). Na základě povrchu je nutné zvolit vhodnou podkladovou konstrukci (dřevo, kov).

Podkladova konstrukce

Rady a tipy:

1. Podpůrná konstrukce musí být dostatečně silná.
2. Promyslete, jakému zatížení bude terasa vystavena.
3. Zajistěte odtok vody.

3.

Způsob zakončení

Způsobů zakončení terasy může být hned několik. Můžete využít několik druhů a barev hliníkových F či L profilů, nebo bočních soklů v barvách prken. Po zvolení typu zakončení do vizualizace zakreslete kam všude budou lišty, nebo sokly umístěny. 

4.

Výběr dřevoplastových prken

Nezapomeňte zmínit o jakou variantu prken máte zájem a informaci nám zašlete spolu s vizualizací. V naší nabídce naleznete plnou variantu Twinson Massive a nebo komůrkovou variantu Twinson Terrace, hlavními výhodami dutých prken je cena a nižší hmotnost s vysokou odolností. Až 95% dřevoplastových teras je tvořeno právě komůrkovými prkny.

Obě varianty nabízí to nejlepší, co lze od dřevoplatových prken očekávat. Samozřejmostí je přirozený vzhled, vysoká odolnost a pohodlné provedení. Dřevoplastová prkna zajistí očekávaný komfort při jejich používání. Obě varianty mají oboustranné drážkování a je možné i oboustranné použití.

WPC prkna twinson Massive a Terrace