Proč polykarbonátový skleník?

Proč polykarbonátový skleník?

16. 1. 2019

Vybíráte si skleník na svoji zahradu? Chcete začít na své zahradě pěstovat chutnou zeleninu a čerstvé, voňavé bylinky? Poradíme Vám, proč si vybrat právě polykarbonátový skleník.

POLYKARBONÁTOVÉ SKLENÍKY

Moderní polykarbonátové skleníky vyžadují minimální údržbu a vyznačují se dlouhodobou životností. Stěny z polykarbonátu jsou vysoce odolné proti nárazu, mají nízkou hmotnost, vysokou pevnost a mají vynikající izolační vlastnosti. Také rozptylují sluneční světlo, čímž chrání rostliny před intenzivními paprsky.

Polykarbonátové skleníky nepotřebují betonovou základnu. Běžně stačí plechová základna. To vše platí pouze v případě, že skleník nestavíte na písčitý typ zeminy, pak je i v případě polykarbonátových skleníků nutnost vytvořit min. betonové patky, v kterých budou zapuštěny kotvy základny.

Skleníky se sestavují z konstrukce, která je vyrobená z hliníkových profilů a z tepelně-izolačních dvoustěnných nebo čtyřstěnných komůrkových polykarbonátových desek síly 4 a 8 mm. Samozřejmě se jedná se o polykarbonát s UV filtrem, takže nezežloutne a na slunci ani mrazu nekřehne. Toto jedinečné řešení výrazně zvýšilo celkovou pevnost a stabilitu hotového skleníku. Současně mnohem lépe odolává nárazům větru i sněhovému zatížení.

 

PROČ JE POLYKARBONÁTOVÁ VÝPLŇ 
LEPŠÍ NEŽ SKLO?

  • Polykarbonátové desky udržují ve skleníku jednou tak více tepla než sklo.
  • Díky vícevrstvé struktuře polykarbonátových desek absorbuje skleník více difúzní sluneční energie a přeměňuje ji na teplo.
  • Během jarních či zatažených dnů se tak skleník rychleji a lépe ohřeje než klasický skleněný, což vytváří vhodnější podmínky pro růst rostlin.
  • Koeficient úniku tepla pro sklo je cca 5 až 6 W/m2K, koeficient úniku tepla polykarbonátu je 2 až 3W/m2K.
  • Polykarbonátové desky oproti skleněným odolávají krupobitím.
 

polykarbonatova-deska-akyver-na-skleniky.jpg

polykarbonatova-deska-akyver-4w7-rez.jpg

POLYKARBONÁTOVÉ DESKY

Polykarbonát by neměl být tenčí než 4 mm, protože bývá náchylný k praskání a křehnutí a měl by být opatřen UV filtrem, aby deska postupem času nedegradovala (nutné instalovat UV filtr na venkovní stranu). Nejlepší volbou jsou desky z dutinkového polykarbonátu, který když je správně uchycen, vydrží léta. Dbejte na kvalitu a solidní dodavatele.

Společnost TITAN-MULTIPLAST s.r.o. je seriózním dodavatelem plastových materiálů a svým zákazníkům garantuje vždy jen tu nejlepší kvalitu. Naše firma nabízí DUTINKOVÉ POLYKARBONÁTOVÉ DESKY AKYVER, které se vyznačují vynikajícími tepelně-izolačními vlastnostmi, nízkou hmotností, vysokou rázovou houževnatostí a dlouhou životností. Polykarbonátové desky AKYVER jsou koextruzně opatřeny vrstvou zabraňující působení ultrafialového záření, která zaručuje dlouhou životnost a homogenitu desek.

Způsob ochrany desek zaručuje znamenitou odolnost proti povětrnostním vlivům, bezpečnou ochranu proti UV záření a dobré mechanické vlastnosti.

sklenik-polykarbonat-uva-uvb.jpg

 

Rozdíl mezi dvoustěnnými a čtyřstěnými deskami

POLYKARBONÁTOVÉ DVOUSTĚNNÉ DESKY AKYVER® 2W

POLYKARBONÁTOVÉ ČTYŘSTĚNNÉ DESKY AKYVER® 4W7

dvě stěny

čtyři stěny

vyšší odolnost oproti sklěněné výplni

nadstandardní rázová odolnost a tuhost

rozteč dutinek 6 mm (síla 4 a 6 mm) a 10 mm (síla 8 a 10 mm)

rozteč dutinek pouze 7 mm
propustnost světla 85 (%) propustnost světla 73 (%)
dobré tepelně-izolační vlastnosti 3,5 < U hodnota (W/m2 °C)  vynikající tepelně-izolační vlastnosti 3 > U hodnota (W/m2 °C)

 

 

POZOR NA LEVNÉ A NEKVALITNÍ POLYKARBONÁTOVÉ DESKY!

Český zákazník se jen obtížně orientuje na trhu polykarbonátových desek. Na první pohled mohou laikovi připadat všechny desky stejné. Přitom se jedná o investici na několik desítek let! Co vás má upozornit na to, že se jedná o nekvalitní materiál?

ROZDÍLY MEZI KVALITNÍM A NEKVALITNÍM POLYKARBONÁTEM

  • množství přidaného regranulátu
  • kvalita a síla UV stabilizované vrstvy
  • plošná hmotnost polykarbonátových desek

Chcete se dozvědět více o nekvalitních polykarbonátových deskách viz odkaz níže.

pozor.png    Varování před NEKVALITNÍMI DESKAMI na trhu!

nekvalitni polykarbonat2.jpg