Způsoby uzavírání komůrek dutinkových desek

Způsoby uzavírání komůrek dutinkových desek

2. 7. 2018

V dnešním článku se dozvíte, jak ideálně zatěnit komůrky dutinkových desek. Tím se prodlouží jejich životnost a sníží se náchylnost k zanesení a zarůstání.

Standardně se k zaslepení dutinek používají speciální hliníkové nebo paropropustné pásky v kombinaci s U profilem. Bez zaslepení kumůrek rychle dochází ke srážení par a usazování nečistot. Srážení par pak zapříčiní růst plísní a řas.  Zaslepení dutinek lze doplnit i o novou technologii "uzamykání dutinek", která zabezpečuje lepší ochranu dutinek před pronikáním nečistot a výrazně prodlouží životnost dutinkových polykarbonátových desek. 

Způsoby uzavření komůrek
dutinkových desek

ZALEPENÍ DUTINEK
hliníkovou páskou STRONG

  univerzální, vyztužená PP folií, pevná
  vhodná do prašných prostředí
  chrání před pronikáním extrémně malých částic
  nižší cena
 pásku je možné zakoupit samostatně

Hliníková páska STRONG vyztužená a zesílená PP folií je univerzální páska pro lepení komůrek dutinkových desek použitých v průmyslových budovách, sportovních stavbách i zastřešeních přístřešků a pergol. Efektivně chrání dutinky polykarbonátových desek i proti pronikání extrémně malými prachovými částicemi, zabraňuje znečištění vnitřní struktury desek a tím nevratné ztráty transparentnosti.

Navíc při montáži a manipulaci desek snižuje riziko poškození nebo protržení pásky díky polypropylenové výztuze. Obousměrné difuzi vodních par skrz stěny desek nelze zabránit. Vznik kondenzátu v dutinkách desek je tedy nevyhnutelný.

Páska je vhodná na obě hrany dutinkové desky.

 

 

ZALEPENÍ DUTINEK KOMBINACÍ
pásek STRONG a paroprosupstné AntiDUST® 

  speciální, odvádí vlhkost
  vhodná zejména do zimních zahrad, přístřešků a pergol
  zabraňuje tvorbě hub, řas a travních spór
  zvyšuje životnost desek
  pásku je možné zakoupit samostatně

Paropropustná páska AntiDUST® je speciální páska pro lepení komůrek dutinkových desek použitých v běžných aplikacích, zejména zimních zahrad, zastřešeních přístřešků a pergol nebo světlíků a stěn sportovních staveb. Díky patentované technologii dokonale absorbuje a odvádí vlhkost z dutinek desek, čímž snižuje její viditelnost v komůrkách desek, zabraňuje pronikání hmyzu, travních spór, hub a řas do dutinek a zajišťuje optimální odvětrání komůrek dutinkových desek.

Páska je vhodná na spodní hranu dutinkové desky, aby dobře odváděla vlhkost z dutinek. Na vrchni hranu doporučujeme nalepit hliníkovou pásku STRONG, která zabrání pronikání extrémně malých částic do dutinek desky.


NOVÁ doplňková TECHNOLOGIE
"uzamykání dutinek"

  vhodné jako doplněk k zalepení páskou
  nová technologie, oddaluje zanesení dutinek
  zachová průhlednost a čirost materiálu
  vysoká odolnost
 uzamknutí můžete objednad pouze u nás

Představujeme zcela novou technologii "uzamykání dutinek", která zabezpečuje lepší ochranu dutinek před pronikáním nečistot a

výrazně prodlouží životnost dutinkových polykarbonátových desek.

Nečistoty byly donedávna problémem spojeným s použitím dutinkových desek. Protože je materiál desek silně staticky nabitý, přitahuje částečky prachu a dalších nečistot, které není možné z dutinek nijak mechanicky odstranit. Teď už se nečistot v dutinkách nikdo nemusí bát!

Uzamykání dutinek zajistí také průhlednost a čirost materiálu! Technologie uzamčení dutinek kombinuje tepelné zpracování hrany desky se speciálními aditivy.

Technologie nezabrání vniknutí vody a vytváření vodních par. Proto zaslepení vždy použijte v kombinaci se zalepením páskou.

 


pozor.jpg Může se stát, že se pásky při montáži, nevhodné manipulaci nebo v zimě, působením mrazu, poškodí a přestávají plnit svou ochrannou funkci. Proto dbejte při instalace zvýšené obezřetnosti!

Zaslepení a uzavření dutinek můžete objednat přímo u produktu. Po výběru formátu.
doplnkove_sluzby.jpg