Způsoby uzavírání komůrek dutinkových desek

Způsoby uzavírání komůrek dutinkových desek

2. 7. 2018

Standardně se k uzavření dutinek používají speciální hliníkové nebo paropropustné pásky v kombinaci s U profilem.  Dalším způsobem je nová technologie "uzamykání dutinek", která zabezpečuje lepší ochranu dutinek před pronikáním nečistot a výrazně prodlouží životnost dutinkových polykarbonátových desek.

Způsoby uzavření komůrek dutinkových desek

Standardně se k uzavření dutinek používají speciální hliníkové nebo paropropustné pásky v kombinaci s U profilem. Může se stát, že se pásky při montáži, nevhodné manipulaci nebo v zimě, působením mrazu, poškodí a přestávají plnit svou ochrannou funkci. Dalším způsobem je proto nová technologie "uzamykání dutinek", která zabezpečuje lepší ochranu dutinek před pronikáním nečistot a výrazně prodlouží životnost dutinkových polykarbonátových desek.

 

Hliníková páska STRONG
 vyztužená a zesílená PP folií

Paropropustná páska AntiDUST® 
v kombinaci s hliníkovou páskou STRONG

Nová technologie 
"uzamykání dutinek" 

  univerzální, vyztužená PP folií, pevná   speciální, odvádí vlhkost   nová technologie, velmi odolné řešení
  vhodná do prašných prostředí   vhodná zejména do zimních zahrad, přístřešků a pergol   vhodná do všech typů prostředí
  chrání před pronikáním extrémně malých částic   zabraňuje tvorbě hub, řas a travních spór   zachová průhlednost a čirost materiálu
  nižší cena   zvyšuje životnost desek   vysoká odolnost

ZALEPENÍ DUTINEK
hliníkovou páskou STRONG

Hliníková páska STRONG vyztužená a zesílená PP folií je univerzální páska pro lepení komůrek dutinkových desek použitých v průmyslových budovách, sportovních stavbách i zastřešeních přístřešků a pergol. Efektivně chrání dutinky polykarbonátových desek i proti pronikání extrémně malými prachovými částicemi, zabraňuje znečištění vnitřní struktury desek a tím nevratné ztráty transparentnosti.

Navíc při montáži a manipulaci desek snižuje riziko poškození nebo protržení pásky díky polypropylenové výztuze. Obousměrné difuzi vodních par skrz stěny desek nelze zabránit. Vznik kondenzátu v dutinkách desek je tedy nevyhnutelný.

Páska je vhodná na obě hrany dutinkové desky.

 

ZALEPENÍ DUTINEK KOMBINACÍ
paropropustné pásky AntiDUST® a hliníkové pásky STRONG

Paropropustná páska AntiDUST® je speciální páska pro lepení komůrek dutinkových desek použitých v běžných aplikacích, zejména zimních zahrad, zastřešeních přístřešků a pergol nebo světlíků a stěn sportovních staveb. Díky patentované technologii dokonale absorbuje a odvádí vlhkost z dutinek desek, čímž snižuje její viditelnost v komůrkách desek, zabraňuje pronikání hmyzu, travních spór, hub a řas do dutinek a zajišťuje optimální odvětrání komůrek dutinkových desek.

Páska je vhodná na spodní hranu dutinkové desky, aby dobře odváděla vlhkost z dutinek. Na vrchni hranu doporučujeme nalepit hliníkovou pásku STRONG, která zabrání pronikání extrémně malých částic do dutinek desky.

 

NOVÁ TECHNOLOGIE
"uzamykání dutinek"

Nečistoty byly donedávna problémem spojeným s použitím dutinkových desek. Protože je materiál desek silně staticky nabitý, přitahuje částečky prachu a dalších nečistot, které není možné z dutinek nijak mechanicky odstranit. Teď už se nečistot v dutinkách nikdo nemusí bát!

Představujeme zcela novou technologii "uzamykání dutinek", která zabezpečuje lepší ochranu dutinek před pronikáním nečistot a

výrazně prodlouží životnost dutinkových polykarbonátových desek.

Uzamykání dutinek zajistí také průhlednost a čirost materiálu! Technologie uzamčení dutinek kombinuje tepelné zpracování hrany desky se speciálními aditivy.

Technologii uzamykání dutinek nabízíme jako doplňkovou službu při objednání polykarbonátových desek v našem eshopu již od 49 Kč/bm bez DPH.